Анкетування як знаряддя благовістя

Анкета має п’ять наступних функцій. Завантажити Анкету в форматі pdf розміром А4 можно за посиланням. 

1. Допомагає отримати інформацію про відношення людини до релігії.

2. Служить знаряддям визначення духовного клімату серед населення вашого району або міста.

3. Дає можливість зав’язати розмову про духовні питання.

4. Відкриває можливість надати допомогу всім, хто шукає віру.

5. Допомагає захистити учнів від надто великої кількості важких розмов.

Люди, звичайно, симпатизують тому, хто цікавиться їхньою думкою. Тому такий підхід допомагає відразу встановити кон- такт. Окрім того, ставлячи запитання, ви починаєте краще відчувати справжній духовний стан оточуючих.

Ісус сказав: “Увіходьте тісними ворітьми, бо просторі ворота й широка дорога, що веде до погибелі, — і нею багато-хто ходять”(Матв. 7:13). По-справжньому ви зрозумієте зміст цього вірша, коли почнете проводити анкетування в громадських місцях і під час відвідин незнайомих людей. Ви виявите, що на світі є дуже багато людей, які не знають істини. Відповідальність донести до них Добру Звістку лежить на нас.

Анкетування надає можливість почати розмову про духовне.Ви ставите запитання про належність вашого співрозмовника до тих чи інших релігійних організацій, про ступінь його залученості в їх діяльність, про його впевненість у спасінні і про основу цієї впевненості. Якщо співрозмовник зацікавлений у продовженні розмови, ви можете перейти до вашого особистого свідчення і викладу Євангелії.

Виявлення тих, хто шукає віру. Вже на початку розмови ви одержите дуже важливу інформацію із відповіді вашого співрозмовника на перші запитання про його належність до тієї чи іншої церкви і про основу його віри. Однак його загальний тон і вираз обличчя скажуть вам анітрохи не менше, чи прагне ця людина одержати віру.

Фільтр. Багато хто з тих, кого вам доведеться опитувати, не будуть готові вислухати Добру Звістку, тому-то ваша анкета допомагає відділити людей, відкритих до Слова Божого, від несприйнятли- вих, тобто від тих, хто до цього поки ще неготовий.

До “сприйнятливих” ми відносимо тих, хто ще не отримав дар вічного життя, але цікавиться його отриманням. Може бути, людина ще не шукає цього дару, але з готовністю вислухає вас.

Розмова з людиною “сприйнятливою” не являє великої складності з точки зору догматичної полеміки, як це може ста- тися, якщо ви зустрінетеся, наприклад, зі свідком Єгови, який ходить на зібрання по вісім разів на тиждень.

Як правило, така людина не буде схильною до зайвого філософствування і до довгих суперечок про існування Бога. Вона також не буде виявляти ворожого емоційного настрою і різкого антагонізму.

“Сприйнятлива” є повною протилежністю “несприйнят- ливої”.

Пам’ятайте, що вам важливіше підготувати ловця душ, ніж “піймати” одну душу. Виховати ловця душ набагато важливіше, ніж виграти суперечку! Тому слухачі наших семінарів повинні добре запам’ятати план викладу Євангелії, щоб навчитися самостійно свідчити про Христа.

Якщо ви зустріли “несприйнятливу” людину, й вона намагається продовжити суперечку, яка виходить за рамки анкети, постарайтеся уникнути цього. Пам’ятайте, ви не зобов’язані продовжувати суперечку, яка виходить за межі розумного, звичайно, якщо ви не відчуваєте, що Бог хоче, щоб ця розмова продовжувалася.

Окрім того, пам’ятайте, що у нас не має ніякого права нав’язувати будь-кому зміст Євангелії, якщо людина не хоче чути. Як сказав Ісус, “Гляньте на ниви, — як для жнив уже пополовіли вони!”(Ів. 4:35). Не намагайтеся зірвати нестиглий плід.

Добавить комментарий